Karloss Ruiss Safons ”Vēja ēna”

Lieliski. Brīnišķīgi. Aizraujoši. Sāpīgi.

Burvīgs romāns, kura galvenais varonis ir Daniels Sempere. Kad Danielam vēl ir desmit gadi, tēvs aizved viņu uz Aizmirsto grāmatu kapsētu. Danielam liek izvēlēties vienu grāmatu, apsolot, ka par to parūpēsies un neļaus tai pazust. Tā pie Daniela nonāk Huliana Karaksa grāmata ”Vēja ēna”, puisim nenojaušot, cik ļoti tā izmainīs viņa dzīvi. Pēc grāmatas izlasīšanas Daniels tiecas atrast citas Karaksa grāmatas un uzzināt kaut ko par pašu Karaksu. Romāna gaitā Daniels izaug no desmitgadīga puišeļa līdz pilngadīgam jauneklim. Uzdodot jautājumus un meklējot atbildes par Karaksa dzīvi un grāmatām, Daniels izceļ gaismā pagātni, riskējot ar savu dzīvi un neviļus izmainot personāžu likteņus un noņemot no pleciem smagumu, kurš nests jau desmitiem gadu ilgi.

Liktenis parasti stāv tepat, aiz mājas stūra. Izlikdamies par kabatzagli, ieleni vai loterijas biļešu pārdevēju: tās ir viņa trīs visbiežāk lietotās inkarnācijas. Bet vienu gan tas nedara – nedodas mājas vizītēs. Ir pašam jādodas pie viņa.

Romāna personāži ir izstrādāti līdz galam, ļaujot iemīlēt un saprast tos pilnībā. Katrs tēls šajā grāmatā ir unikāls un atšķirīgs, padarot grāmatu teju perfektu. Dialogi un joki ir patiesi izdevušies.Vispatīkamākais tēls, viennozīmīgi, bija Fermins, kurš kļūst par Daniela labāko un uzticamāko draugu, neļaujot viņam padoties un pamudinot piepildīt savus sapņus.Vīrietis izcili nomaskēja filozofiskas atziņas lieliskos jokos, liekot lasītājam iemīlēt sevi līdz galam.   Grāmata ir pārbagāta dažādiem faktiem un liek lasītājam iemīlēties  šarmantajā Barselonā.

Safons noteikti ir vārds, kuru atcerēšos.

10/10

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s