Jū Nesbē ”Sātana Zvaigzne”

Tā kā nesen zvaigzne ir izdevusi vēl vienu Jū Nesbē kriminālromānu ”Sniegavīrs” nolēmu Jums beidzot pastāstīt par ”Sātana zvaigzni”, lai gan izlasīju to jau pirms diviem mēnešiem (zinu, esmu slinka).

Visiem labi pazīstamā Srīga Lārsona ”Millennium” triloģija ir ieviesusi pasualē zināmu popularitāti Skandināviem kā lieliskiem kriminālromānu autoriem. Un tagad, jau pēc Lārsona laika, viņa vietu ir ieņēmis norvēģu rakstnieks Jū Nesbē. Latvijā ir izdoti, ja nemaldos, jau četri viņa darbi.

”Sātana zvaigzne” ir no grāmatu sērijas par detektīvu Hariju Holu. Harijs Hols ir izveidots kā vīrietis gados, alkoholiķis un lielisks detektīvs.

Sižets ir apmēram šāds: viena pēc otras tiek nogalinātas sievietes. Taču ar knifiņu – sievietēm tiek nogriezts pirksts un nozieguma vietā tiek atstāts dimants zvaigznes formā. Darbs tiek uzdots Harijam, taču kopā ar viņa ienaidnieku – Tomu Voleru.

Vai es ieteiktu šo grāmatu? Noteikti! Grāmatu izlasīju nenormāli ātri, un, patiesībā, tā pat mani nedaudz pamudināja uzsākt šo blogu, lai gan par to uzrakstu tikai pēc diviem mēnešim :D. Valoda ir vienkārši burvīga, arī pats sižets tiek savīts tīklos. Nedaudz man bija nojausma, kurš tad galu galā būs vainīgais, taču katrs nākamais notikums arvien manas domas sajauca. Grāmatā ir arī ļoti jauki personāži – katrs pilnībā savādāks, bet tādi, kādi dzīvē patiesi ir sastopami – nejau tieši sērijslepkavas, bet raksturi kā tādi :D.

Pačukstēšu priekšā, ka notiks arī lieli notikumi starp Hariju un Tomu. Ar nepacietību gaidu, kad tikšu klāt ”Sniegavīram”, jo arī tas solās būt pavisam nervus kutinošs.

9,5/10 – šeit gan mirkli šaubījos, vai nelikt 10, jo grāmata patiešām ir laba. Nu varbūt, varbūt ”Millennium” triloģija bija par miligramu labāka, bet, ja pareizi atminos, tad šī grāmata tika sarakstīta vēl pirms Lārsona triloģijas izdošanas.

Advertisements

6 thoughts on “Jū Nesbē ”Sātana Zvaigzne”

  1. Un es tieši domāju – lasīt Jū Nesbē darbus vai tomēr aprobežoties ar Lārsona apbrīnošanu?!
    Laikam jau būs jāturpina lasīt kriminālromāni. Tagad pat svārstos – lasīt Kronina “Pāreju” vai tomēr Nesbē “Sātana zvaigzni” un pagaidām svaru kausi nosvērušies par labu Nesbē. 🙂

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s