Trūmens Kapote ”Brokastis Tifanijā”.

Pirmkārt, vēlos pieminēt, ka grāmata ir ļoti plāna (150lpp, tiesa, burti ir samērā mazi). Un man vienmēr to redzot likās, nu kā tik slavenu darbu var ietērpt tik plānā vākā! Vēl lielāks bija mans šoks, kad ieraudzīju, ka grāmatā ir veseli četri stāsti!

Grāmatā ir garstāsts ”Brokastis Tifanijā” un trīs pavisam īsi stāstiņi, katrs, apmēram, 15-20lpp., – ”Ziedu namiņš”, ”Dimantu ģitāra” un ”Ziemassvētku atmiņas”.

Tad nu visu pirms par slaveno ”Brokastis Tifanijā”. Kāds rakstnieks atstāsta pirms vairākiem gadiem notikušo ar viņu un Holiju Golaitliju. Šajā stāstā nebija nekādas īpaši kāpumi vai kulminācijas un dažbrīd gribējās to nolikt malā, bet tomēr piespiedu sevi izlasīt līdz galam, lai noskaidrotu kas ir kas. Eh, vajadzētu aprakstīt sižetu, bet nezinu, ko rakstīt :D. Tātad, šis rakstnieks, kuru Holija iesaac par Fredu ievācās mājā, kurā dzīvo Hollija. Hollija viennozīmīgi ir pamanāma sieviete, un šo efektu viņa padara lielāku vienmēr aizmirstot ārdurvju atslēgu un zvanoties  kaimiņiem, lai tie ielaistu viņu iekšā. Starp Holliju un Fredu attīstās draudzība. Droši vien nav jāstāsta kā radies stāsta nosaukums. Hollija ir tipiska vīriešu prātu sagrozītāja. Viņa ir slinķe un. pēc manām domām, ļoti kaitinoša persona. Protams, stāsta laikā atklājas dažādas dzīves detaļas un citas Hollijas īpašības, lai viņu labāk izprastu, bet bieži man tā vien gribējās, kā iemaukt Hollijai pa galvu. Ziniet, daudz reizes ir nācies arī pabrīnīties, ka no tik neīpašām grāmatām iznākušas tik labas filmas, ne tikai otrādi, un šī ir viena no tām, lai piedod man Kapote. Es nevaru teikt, ka stāsts bija slikts, vienkārši, man nešķita nekas īpašs. Odrija Hepberna viennozīmīgi ir uzbūrusi interesantu un mīlamu Hollijjas tēlu, diemžēl Kapotes aprakstītā Hollija man šķita vairāk kaitinoša, bez tā īpašā šarma. Varbūt vainīga Odrija.

Pārējie trīs stāsti, kā jau iepriekš minēju, ir ļoti īsi. Tajos visos varoņi (galvenie vai otrā plāna) ir naivi jeb bērnišķīgi. Šie stāsti ir par mīlestību, dzīvošanu un personisko vieglumu. Katrs no šiem stāstiem, manuprāt, bija labāks un cilvēkam lietderīgāks par ”Brokastīm Tifanijā”.

6/10.

Ja kāds man jautātu, vai es ietektu šo grāmatu citiem, mana atbilde būtu – nē.

Ja kāds man jautātu, vai es nožēloju, ka to izlasīju, mana atbilde būtu – nē.

Foto ņemts ŠEIT.

Advertisements

2 thoughts on “Trūmens Kapote ”Brokastis Tifanijā”.

    • Kaut kad sen lasīju arī ”Piezīmju grāmatiņu” (Nikolass Spārks) un tā arī šķita tāda nekāda grāmata, lai gan filma arī nekad nav īpaši patikusi, bet citi to ļoti slavē :D, un tādas pašas atsauksmes esmu dzirdējusi arī par Spārksa ”Bezgalīgais ceļojums”.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s