Džūlija Pauela “Džūlī & Džūlija”

”365 dienas, 524 receptes. 1 maza virtuvīte;

meitene kas riskē ar savu laulību,

darbu un skaidro saprātu,

lai apgūtu dzīves mākslu.”

Šādus vārdus jūs ieraudzīsiet, atverot grāmatas pirmo lappusi. Intriģējoši, vai ne?Lūk, viens garšīgs un smaržīgs stāsts, ja slinkums lasīt, tad filmu gan noskatieties – ideāla!

Grāmata ir rakstīta pēc patiesiem notikumiem autores dzīvē. Džūlija Pauela ir parasta 30. gadus veca sieviete, ar vīru, bez bērniem, ar vienmuļu darbu un mazu aizraušanos. Kādā brīdī Džūlijai vienkārši visa ir par daudz (vai varbūt par maz), mērs ir pilns, un viņa nolemj uzsākt kaut ko jaunu. Vīrs Džūlijai iesaka sākt rakstīt blogu. Bet, par ko? Vai par savu parasto dzīvi, lai neviens šo blogu nelasītu? Nē. Džūlija pieņem izaicinājumu: viņa izrok no plaukta mātei nozagto Džūlijas Čaildas pavārgrāmatu un sāk rakstīt blogu. Džūlijai tas nākas diezgan grūti, jo viņa daudz ko neēd, piemēram, viņa nekad nebija ēdusi vienkāršas olas, ceptas vai vārītas, bet tagad viņai tas IR jāizdara, jo to prasa Džūlijas Čaildas receptes un viņas lasītāji. Iedomājieties, lasītāji! Tā nu Džūlija nevar šo lietu pamest, kā parasti viņa mēdza rīkoties savā dzīvē. Un arī Džūlijas tuviniekiem ir grūti pierast pie viņas jaunās nodarbošanās. Eh, un ar ko tik vēl viņai nenācās saskarties, bija jāgatavo liellopu smadznes un jāvāra dzīvi vēži, ja es neko nejaucu, bet tamlīdzīgas lietas tur notika!

Valoda grāmatā nav tā pati labākā, nezinu vai pie vainas tulkojums, vai pašas autores valoda, tādēļ par grāmatu īsti sajūsmā neesmu – varēja uzrakstīt labāk. Šādu grāmatu vispār bailīgi rakstīt – aprakstīt garšu un smaržu ir jāmāk. Valoda nav traka, tā ir vienkārša – ne gluži tāda, kādu gaidam no grāmatas. Bet ir labi! Grāmatā pārsvarā ir Džūlijas pašas atstāstījums + klāt ir izdomāti Džūlijas Čaildas dzīves apraksti, iespaidojoties no dažādām vēstulēm un avīžu rakstiem. Tātad, ir aprakstīts, kā Džūlija Čailda sasniedza savas virsotnes – tas ir burvīgi parādīts arī filmā, epizodēs, kurās Džūlija Čailda mācās griezt sīpolus, kur viņa iepērkas tirgū – īsta bauda acīm un ciešanas vēderam!

Vēlreiz iesaku noskatīties filmu, tajā ēdieniskās būšanas ir parādītas lieliski un aktieru izlase nepārspējama.

Man nav ne jausmas kā novērtēt, jo grāmatā ir vairāk izklāstītas tieši pašas Džūlijas sajūtas un pārdzīvojumi, bet filma ir vairāk viedota tieši trakajiem ēdienmīļiem.

”Dzīve ir brīnišķīga, un nekad nav par vēlu piepildīt savus sapņus!

Vai vismaz pagatavot lieliskas vakariņas!”

P.S. Manīju, ka grāmatu tagad pārdod zvaigznē pavisam lēti – bankrota cenas.
Foto ŠEIT.

Advertisements

One thought on “Džūlija Pauela “Džūlī & Džūlija”

  1. “Džulī un Džūlija” ir viens no ārkārtīgi retajiem gadījumiem, kad man ļoti patika filma, bet grāmata šķita visnotaļ vāja un principā nelasāma (es laikam tā arī līdz galam neizturēju, pusi izlasīju un pametu). Var jau būt, ka tulkojums pie vainas, lai gan diez vai tikai tas. Katrā ziņā filmu noskatījos vispirms un pēc tam grāmata bija pamatīga vilšanās.

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s