Megija Stīvotera: ”Trīsas”, “Svārstības”, “Mūžam”

megijastiivoteratoreiz – tagad – mūžam.

Beidzot piebeidzu Stīvoteras vilku triloģiju. Un beidzot  tikai tāpēc, ka grāmata nav tik laba, lai pirktu un ievietotu personīgajā grāmatu plauktā, bet ir pietiekami laba, lai izgaidītu bibliotekā garās rindas, lai beidzot piekļūtu triloģijas pēdējajai daļai.

Kārtējo reizi gribu izteikt milzīgu komplimentu par skaistajiem vāka noformējumiem, kā arī vēlos piebilst, ka katrā grāmatā burti ir savādākā krāsā – atkarībā no vāka noformējuma krāsas. Vāku raksturojums, hmm… noslēpumains un šarmants.

Šoreiz pastāstīt ir nedaudz grūtāk, jo rakstu par visu triloģiju, ne par katru grāmatu, tādēļ jābūt uzmanīgai, lai nesanāktu nejaušs spoiler alert.

Stāsta pamatā ir Greisas un Sema mīlestība – attiecību izveidošanās un attīstība. Tikai ir viena tāda neliela problēmiņa. Sems mēdz pārvērsties par vilku. Tā nu stāsta gaitā Greisa, Sems un citi vilki mēģina atrisināt mūžīgo jautājumu – kas jādara, lai Sems pārtrauktu pārvērtības? Jo Sems nudien negrib palikt par vilku. Pirmkārt jau Greisas dēļ. Otrkārt, sevis dēļ. Sems, iejūtīgais, dzeju un mūziku mīlošais puisis – ko gan tādam darīt mežā vilka ādā, ja esot vilkam, viņš neatminās it neko no savas cilvēka dzīves? Un tad kaut kā tomēr viņiem  izdodas Semu atbrīvot no vilka važām. Sems ir cilvēks, kuram nekad vairs nebūs jākļūst par vilku. Bet tad rodas vēl citas problēmas, Semam daudz smagākas un grūtāk pārdzīvojamas, jo savu nelaimi viņš vēl izturētu, bet Greisas…? Trīs grāmatu garumā Sema un Greisas, vēlāk arī Kola un Izabelas mīlas un dzīvesstāsti tiek sarežģīti un atšķetināti un atkal saražģīti, un, tad varbūt.. varbūt…mūžam?

Vai zini, ko es izdarīju ar tām bēdām? Ieliku kārbās. Saliku visas bēdas tajās kārbās, aizvēru tās, aizlīmēju ar lipīgo lenti, sakrāvu vienā stūrī un uzmetu tām virsū segu.

 

Es vienmēr ieklausos tevī.  Izņemot tās reizes, kad to nedaru.

7/10 – grāmata, manuprāt, viena no pēdējā laika vampīrvilkaču veidīgajām ir visinteresantākā, jo piemīt kaut kāds miers, maigums un klusums. Tomēr, šī tēma jau nedaudz par daudz tiek aprakstīta, tā kā, jā, ir labi, bet tomēr kaut kā nav.

Un dziesma, kuru Sems sacerēja Greisai.

Advertisements

Komentēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s