Zenta Ērgle “Starp mums, meitenēm, runājot”

No Zentas Ērgles neko nebiju lasījusi (varbūt kaut ko skolā, bet vispār Z. Ērgle ir iekļauta skolas programmā?), bet kopš bloga laikiem kaut kā gribēās izlasīt ”Starp mums, meitenēm, runājot”, jo īsti navarēja saprast, par ko tad tu ir – pēc nosaukuma izklausās pēc kaut kāda klaču stāstiņa, bet vecāki cilvēki, nu tādi – manu vecēku vecumā, baigi safanojušies. Jānoskaidro vien bija.

Pirmajā daļā lasītāji tiek iepazīstināti ar 8. klases skolēniem, kuriem, vairāk vai mazāk, izseko šajā daļā. Tuvāk tiek aprakstītas kautrīgās, kārtīgās Baibas domas, ģimenes attiecības un sapņi, kurus Baiba cenšas piepildīt. Baibai tiek arī uzlikts pienākums klasē – viņai jāparūpējas par klases jauniņo Daumantu, jāpanāk, lai viņš kļūst prātīgāks savos nedarbos un jāpalīdz mācībās. Daumants un Baiba sāk sēdēt vienā solā, lai Daumantam nebūtu jāsēž ar savu draugu, kuram ar patīk darīt visvisādas nekārtības. Šajā brīdī jau viss ir daudz maz skaidrs.

Otrā daļa ”Bez piecām minūtēm pieauguši” tiek uzrakstīta, jo lasītāji autorei lūguši. Šajā daļā apraksta to pašu galveno varoņu dzīves, bet pienāk klāt vēl pāris, kā, piemēram, cacīgā Dēzīja un masīvā, garā bārene Svetlana, kā arī citi, jo Daumants, Baiba un Dace ir nonākuši kādā profesionāli tehniskajā šuvēju vidusskolā. Šajā daļā notikumi ir nedaudz nopietnāki, jo vidusskolas vecumā parādās arī citi veidi, kā izklaidēties, jo gribas izbaudīt jaunību.

Trešā daļa ”Nosargāt mīlestību” tiek uzrakstīta, jo lasītāji vēlējās uzzināt kādi ir galveno varoņu pirmie soļi lielajā dzīvē, kad diploms iegūts un attiecības nodibinātas. Tajā tiek parādīts, ka visās attiecībās, arī tajās kvēli gaidītajās un mīlestības pilnajās, ir problēmas. Tāpat tiek aprakstītas varoņu gaitas darbā, viņu iejušanās kolektīvā un naudas novērtēšana. Kā arī, cik tad grūti ir piepildīt savus sapņus, un izdarīt pareizo izvēli, lai pats būtu laimīgs un nesāpinātu citus.

Grāmata lasījās ļoti viegli un raiti. Tajā nav apakšā tāds baigais stāsts, bet vienkārši aprakstīta ikdiena, parādītas visdažādākās situācijas, cilvēki un viņu rīcības. Interesanti bija novērot kāda ir dabiska reakcija uz tādām ikdienišķākām problēmām, jo mūsdienās ir tik daudz grāmatu un seriālu/filmu, kur notikumi nudien nav ikdienišķi un stāstu varoņi nudien nereaģē normāli.

Bet grāmata patīkama, 8/10.

Foto šeit!

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s